czwartek, czerwiec 13, 2024
Home > blocks > Jak aktualizować serwis internetowy?
blockscarouselusługi

Jak aktualizować serwis internetowy?

Proces aktualizacji serwisu internetowego może być procesem zarówno niezwykle skomplikowanym i czasochłonnym jak i… dziecinnie prostym. To, w jaki sposób możliwa będzie, dokonywana w odpowiednich odstępach czasowych, aktualizacja strony, zależne jest przede wszystkim od technologii użytej podczas tworzenia naszego serwisu internetowego. Do naszej decyzji pozostaje więc wybór – w zależności od posiadanych kosztów przeznaczonych na realizację projektu – technologii HTML lub też technologii Content Management System zwanej potocznie CMS.


HTML
Technologia HTML, niezwykle popularna jeszcze kilka lat temu, obecnie wypierana zostaje przez wspomnianą powyżej technikę Content Management System, czyli popularny CMS. Dzieje się tak, dlatego, iż aktualizacja strony powstałej w HTML’u, czyli surowym kodzie programistycznym, wymaga przede wszystkim zaangażowania w pracę informatyka. Choć w obecnych czasach w dalszym ciągu tworzone są strony internetowe, do której użyta zostaje technologia HTML, to jednak dzieje się tak głównie z przyczyn… finansowych. Stworzenie strony przy pomocy omawianego HTML’a związane jest bowiem z o wiele niższymi kosztami finansowymi, niż ma się to w wypadku tworzenia strony przy użyciu technologii Content Management System.


CMS – Content Management System
Dominująca w czasach obecnych technologia Content Management System stanowi niezwykle wygodne narzędzie umożliwiające zarządzanie treścią serwisu internetowego. W przypadku serwisu opartego na technologii CMS, aktualizacji treści strony internetowej dokonać może bowiem każda osoba, posiadająca, co przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu obsługi powszechnie używanych programów biurowych. Niemniej jednak nie wszystkie zainteresowane budową własnego serwisu internetowego firmy, decydują się na zastosowanie technologii Content Management System. Powodem takich decyzji są przede wszystkim nieporównywalnie wyższe w stosunku do omówionej wcześniej techniki HTML, koszty. Niemniej jednak warto zauważyć, iż cześć przedsiębiorstw, w szczególności posiadających o wiele bardziej złożone serwisy WWW, po prostu zmuszona jest na wybór systemu CMS z przyczyn czysto technologicznych. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, warto więc odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące zarówno rozbudowania naszego serwisu internetowego, jak i potrzeby częstotliwości aktualizacji.